Yapay Zekayla Görsel Oluşturmak Artık Ücretsiz: Benzersiz ve Gerçekçi Resimler Üretebilen Lexica ile Tanışın!

2023 yılı ile beraber gelişimini büyük oranda hızlandıran yapay zeka teknolojisi, ilk olarak ChatGPT ile ünlenmiş olsa da, oluşturduğu benzersiz ve aşırı gerçekçi resimlerle de dünya gündemine oturdu. Özellikle Papa ve eski ABD başkanı Trump ile ilgili üretilen bazı görsellerin ardından, neredeyse herkes yapay zeka yardımıyla orijinal fotoğraflar oluşturmak için harekete geçti. Gelin görün ki, görsel oluşturucu araçların pahalı fiyatları, birçok kişinin hevesini kursağında bıraktı. Ancak, Lexica isimli yeni bir program tüm işleri değiştirdi ve kullanıcıların yapay zeka yardımı ile dilediği görselleri oluşturabilmesine olanak tanıdı.

2023 ile beraber iş dünyasında, günlük hayatta ve diğer tüm alanlarda karşımıza çıkan yapay zeka, tıpkı bir insan gibi hayal edebilmesi ve hayallerini resme dökebilmesiyle dünya gündemini birçok kez sarstı.

Özellikle yeni teknoloji imzalı yaratıcı ve bir o kadar da gerçekçi binlerce görsel, birçok kişinin kafasını allak bullak etti.

Üstelik, neredeyse herkesin bu tür fotoğrafları ünlü yapay zeka araçları ile kolayca yapabildiği de bir gerçek. Kötü taraf ise söz konusu araçların birçoğu aylık ücretli üyelik sistemi ile çalışıyor ve ülkemizdeki kur farkı nedeniyle bizler için biraz pahalıya kaçabiliyor.

Ancak Lexica isimli yeni bir program, söz konusu araçlardan farklı olarak kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde dilediği resimleri oluşturmasını olanak tanıyor.

Oldukça basit ve ilham verici bir arayüze sahip olan Lexica, daha öncesinde platformda oluşturulan herhangi bir resme göz atmanıza izin verirken, benzer bir tanesini de yapmanızı sağlıyor.

Eğer oluşturmak istediğiniz bir görselin benzerinden ilham almak istiyorsanız, ana sayfadaki arama bölümünden yardım alabilirsiniz.

Gelelim kendi görselimizi oluşturmaya. Hayal ettiğimiz resmi tarif etmemizi isteyen Lexica, ayrıca oluşturulacak tabloda istemediğimiz detayları da bizlere soruyor. Hemen sonrasında ise yapay zekalı imzalı 4 farklı görsel kullanıma hazır bir şekilde önümüze sunuyor.

Oluşturulacak görsellerin boyutunu ve yapay zeka yaratıcılığının derecesini de ayarlayabileceğinizi belirtelim.

Yapay zeka yardımı ile ürettiğiniz görselleri tekrardan incelemek ve depolamak için Lexica’ya oturum açmanız yeterli. Bahsettiğimiz gibi, ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor.

Lexica’yı ziyaret etmek ve yeni bir yapay zeka görseli üretmek için buraya tıklayın.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin favori resim oluşturan yapay zeka aracınız hangisi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir