X LinkedIn’e özendi! İşte yeni özelliği!

Sosyal medya devi Twitter veya yeni ismiyle X, iş bulma ve işverenlerin ilan yayınlamasına yönelik yeni bir özelliği kullanıcılarıyla buluşturdu. Platform, bu hizmeti şimdilik sadece web sürümü üzerinden erişilebilir kıldı. LinkedIn benzeri bu özellik, kullanıcılarına iş arama ve işverenlere potansiyel adaylara ulaşma imkanı sağlıyor.

Yeni özellik, iş bulma sürecini kolaylaştırmayı amaçlıyor ancak şu an için LinkedIn’deki gibi “kolay başvuru” seçeneği bulunmuyor. Başvurular, üçüncü taraf sitelere yönlendirilerek gerçekleştiriliyor. Bu durum, başvuruların daha detaylı ve yönetilebilir olmasını sağlayabilir, ancak kullanıcılar için daha fazla çaba gerektirebilir.

X LinkedIn’e özendi! İşte yeni özelliği!

Şu anda X’in iş bulma özelliği, web sürümü üzerinden erişilebildiği için mobil uygulama kullanıcıları için henüz aktif değil. Ancak platformun bu özelliği ilerleyen zamanlarda mobil sürüme de entegre edip etmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

LinkedIn, uzun süredir profesyonellerin iş bulma ve işverenlerin aday arama süreçlerinde kilit bir oyuncu olmuştu. Twitter’ın bu alana adım atmasıyla birlikte, platformun iş dünyasında daha etkin bir rol oynamaya çalıştığı gözlemleniyor. İlerleyen zamanlarda Twitter’ın iş bulma özelliğini geliştirip geliştirmeyeceği ve kullanıcı deneyimini nasıl optimize edeceği merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir