Salomon Cappadocia Ultra-Trail 10.Yılında Rekor Katılım-9 Ekim 2023

Uluslararası spor organizasyonlarındaki başarısıyla ülkemizin tanıtımına ve spor kültürünün yayılmasına öncülük eden Argeus Travel & Events tarafından Salomon’un isim sponsorluğunda geleneksel olarak Ekim ayının üçüncü haftası Kapadokya’da düzenlenen Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, 2023 yılında 14-15 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.  

 

Dünyanın her yerinden birbirinden renkli binlerce koşucuyu Kapadokya’da buluşturan Salomon Cappadocia Ultra-Trail® ‘e 2022 yılında 80’e yakın ülkeden 2.224 koşucu katılmış, Türk koşucuların parkur rekorlarına imza attığı bir yıl olmuştu. 

 

İlk düzenlendiği 2014 yılında 176 katılımcıyla yolculuğuna başlayan ve giderek bir koşu festivaline dönüşerek dünyanın her yerinden binlerce koşucuyu Kapadokya’nın masalsı atmosferinde buluşturan Salomon Cappadocia Ultra Trail, 2023 yılında 10.yılını kutlama heyecanı yaşıyor. 

 

Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’in 10.yılında rekor katılım: 71 ülkeden 2.434 koşucu

Kayıtları 4 Ekim tarihinde sona eren Salomon Cappadocia Ultra Trail’e 10.Salomon Cappadocia Ultra Trail’e Arjantin’den Kanada’ya, Danimarka’dan Japonya’ya, Filipinler’den Amerika’ya 71 ülkeden 71 ülkeden 2.434 koşucu kayıt yaptırdı.

 

Katılımcı Dağılımı

CUT 119 km parkuruna toplam 229 koşucu (180 erkek, 49 kadın), CMT parkuruna toplam 698 koşucu (547 erkek, 151 kadın), CST parkuruna toplam 1.115 koşucu (706 erkek, 409 kadın) katılırken, Team Games Short-Trail® parkuruna 82 Takım, Team Games Medium-Trail® parkuruna 20 Takım, Team Games CUT- 119 km parkuruna 13 Takım katılıyor. 

 

Salomon Cappadocia Ultra-Trail® 10.yılında patika koşu deneyimini genç koşuculara yayıyor

Masalsı atmosferinde İlham veren etkisi ile her yıl yeni koşuculara ev sahipliği yapan Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’in bu yıl ilk kez Cappadocia Team Games CMT ve CST parkurlarında 16-18 yaş grubuna yer vererek patika koşuları deneyimini genç koşuculara yaymayı hedefliyor. 

 

Geç kayıtlar Türkiye Atletizm Vakfı’nın “Genç Atletlere Destek Programı”na bağışlanıyor

Salomon Cappadocia Ultra-Trail® ayrıca geç kayıt gelirlerini Türkiye Atletizm Vakfı’nın “Genç Atletlere Destek Programı”na bağışlayarak Türk atletizminin geleceğine destek oluyor.

 

Ultra Trail koşularının iddialı isimleri, elit atletler geliyor 

Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’e kaydını tamamlayan koşucuların içinde Ultra Trail dünyasının en iddialı isimleri, Kapadokya’nın güzelliklerini koşarak keşfetmeye ve kariyerlerinde yeni hikayeler yazmaya geliyor. 

 

Alanya Ultra Trail Şampiyonları Andorra ‘dan Dimitry Mityaev 905 Puan ve Ekaterina Mityaev 774 Puan ile CUT parkurunda mücadele edecek. Onlara 2016 Salomon Cappadocia Ultra-Trail® şampiyonu Aleksei Tolstenko ve 2014 ‘teki ilk yarışın genel klasman birincisi Elena Polyakova eşlik edecekler.

 

Ayrıca Salomon Türkiye takımından Aysel Yalaç ve Beyza Güzel 63K CMT parkurunda, Mehmet Soytürk ise CST parkurunda, Salomon Global ‘den Varvara Shikanova CMT parkurunda, Team Garmin’den ise Ryan Mex CMT parkurunda mücadele edecekler. 

 

Bu yıl ayrıca UTMB parkurlarının ilk 20’sinde finish görmeyi başarmış, OCC etabının 5.si ABD’den Jeshrun Small, OCC kadınlar 12.si Kim Screiber Kapadokya parkurlarında boy gösterecekler.

 

Türk koşucular global sponsorların destekleri ile yeni rekorlara hazır. 

 

Cappadocia Ultra Trail, Salomon isim sponsorluğu, Canon, Garmin, Corendon Airlines, Noss Group, Royal Balloon Cappadocia ve Yunak Evleri co-sponsorluğunda 10.yılında festival havasında geçecek. Ceysu, Pınar Protein, Pt-Acaademy, Salcano, Viewsonic ve Züber Lezetler ise ürün ve hizmetleri ile etkinliğe destek verecekler.

 

Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, 10. yılına özel kategoriler ve sürpriz ödüller ile Kapadokya’da koşu tutkunlarını karşılamaya hazırlanıyor. Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, Kapadokya’nın olağanüstü doğal güzellikleri, eşsiz tarihi mirası ve kültürel dokusu arasında koşmak isteyen herkesi 14-15 Ekim tarihlerinde Kapadokya’ya bekliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir