‘Ocak’lar Erbakan’ın peşinde: Ardı ardına suç duyurusu

Ocak Partisi ve Osmanlı Ocakları, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ocak Partisi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunda Fatih Erbakan’ın ‘Adnan Oktar’ suç örgütü ve ‘FETÖ’ ile bağlantısı olduğunu öne sürdü.

‘SAYIN ERDOĞAN’IN GİTMESİNİ İSTİYORLAR’

Ocak Partisi Sözcüsü Aytaç Atabay Ankara Adliyesi önünde yaptığı açıklamada “AK Parti’den temizlenen FETÖ, Yeniden Refah Partisi’nde mi kümeleniyor? Ocak Partisi olarak, İsrail ve tüm emperyal güçlerin Sayın Erdoğan’ın gitmesini istemekte olduğunun farkındayız, bu minvalde Fatih Bakan’a biz özellikle ‘Erbakan’ diyemiyoruz. Çünkü merhum Necmettin Erbakan’ın yolundan gidememiş; aksine, kirli ve bir o kadar ahlaksız bir örgütü savunur hale gelmiştir. Acaba İsrail, Adnan Oktar üzerinden bugün Yeniden Refah Partisi Genel Başkanlığı yapan Fatih Bakan beye bir şantajda mı bulunmuştur? Nedir bu Adnan Oktar sevgisi? Nedir bu Türkiye düşmanlığı? Geçmişte FETÖ ile iltisaklı olduğunu düşündüğümüz kişilerin Yeniden Refah Partisi’nde kümelenmelerinin amacı nedir? Bu soruların yanıtlarını hukuk içinde aramak üzere bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk” ifadeleri kullanıldı.

‘ADNAN OKTAR’I NEDEN BU KADAR SAVUNMAKTADIR’

Osmanlı Ocakları da bugün aynı iddialarla Erbakan hakkında suç duyurusunda bulundu. Ankara Adliyesi önünde açıklama yapan Osmanlı Ocakları Sözcüsü Ercan Selçukoğlu ise, “Bugün de Fatih Erbakan ile alakalı kaygılarımızı dile getirerek toplumu uyarıyoruz. İsrail ile arası çok iyi olan Adnan Oktar’ı bu şahıs neden bu kadar savunmaktadır. Biz toplumun tüm kesiminin düşüncelerini ifade etmek için burada bulunuyoruz. Darbe olduktan sonra akılları başlarına gelenler gibi, yarın Türkiye’de milletin değeri haline gelmiş isimlerin ve dava anlayışının üzerinden siyaset yaparak milletimizi yeniden kandırmak, aldatmak isteyenlerin kirli ilişkilerinin gün yüzüne çıkması için bu eylemi gerçekleştiriyoruz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir