Ürdün Kralı’na Yunan damat

Ürdün Kralı 2’nci Abdullah’ın büyük kızı 27 yaşındaki Prenses İman, 29 yaşındaki Yunan asıllı ve Venezuela doğumlu işinsanı Cemil Alexander Thermiotis ile evlendi. Ülkenin başkenti Amman’da bulunan Beytül Ürdün Sarayı’nda pazar günü gerçekleşen nikâh törenine kraliyet ve Thermiotis ailesinin üyelerinin yanı sıra yerli ve yabancı konuklar katıldı. Bir bölümü devlet televizyonundan canlı yayınlanan törende Prenses İman salona erkek kardeşi Veliaht Prens Hüseyin’le birlikte geldi.

MÜSLÜMAN OLDU İDDİASI

Prenses İman’ın nikâh şahitliğini babası Kral 2’nci Abdullah ve erkek kardeşleri üstlendi. Çift, nikâh töreninin ardından düğün pastalarını kılıçla kesti.

Gelin ve damat resepsiyona bayrak seremonisi ile girerken, geleneksel zaffe düğün alayı ile karşılandı. Prenses İman’ın evlendiği Thermiotis, 1994’te Venezuela’nın başkenti Karakas’ta doğdu. Yunan asıllı olan Thermiotis, New York’ta yatırımcı olarak çalışıyor. Yunan basınında, Thermiotis’in Prenses İman ile evlenebilmek için Müslüman olup Cemil ismini aldığı iddia edildi. Kral Abdullah’ın veliaht Prens Hüseyin ve Prenses İman dışında 23 ve 18 yaşında iki çocuğu daha bulunuyor. Veliaht Prens Hüseyin de Suudi Rajwa el Saif ile 1 Haziran’da evlenecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*