İletişimin Gezegeni Merkür Boğa Burcuna Geçti ve Retro Hareketi İçin Geri Sayımına Başladı…

NELER YAPMALIYIZ, NASIL ÖNLEMLER ALMALIYIZ, NELER YAPMAMALI, NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

TÜM DETAYLARI İLE İŞTE BURADA.

3 Nisan 2023 tarihinde Boğa burcuna geçen Merkür 20 Nisan’da durağan pozisyonu ile geri hareketine başlayacak ve 15 Mayıs’a kadar Retro pozisyonunda olacak. 16 Mayıs’ta ise yine ileri harekete geçerek 11 Haziran’da ikizler burcuna yolculuk edecek.

Bir burçta 3 haftadan fazla kalmayan Merkür, Boğa burcunda neredeyse 2 ay misafir olmaya ve Retro yapmaya hazırlanırken, bu süreçte konu başlıkları ve içerikleri neler olacak sizleri için yazdım.

Eğer sizin doğum haritanızda Merkür’ünüz Retro değilse birazdan okuyacağınız sorunları yaşamanız kaçınılmaz olabilir. Kendi haritasında Merkür’ü Retro olanlar bu durumdan çok daha az etkilenecektir.

İletişimin ve hızın gezegeni Merkür ile sabrın, güvenin ve paranın burcu Boğa birlikteliğinde zihnimiz yavaşlarken, daha dikkatli söylemlerde bulunacağız ve karşımızdaki kişilere karşı sabrımız artacak fakat Retrolar zihin dağınıklığı da verdiğinden zaman zaman sert tepkiler vermenizde beklenebilir durumlar arasında.

Var olan kazanımlarımızı ve maddi kaynaklarımızı güvence altına alma isteğimiz her zamankinden fazla olacak. Daha temkinli ve yavaş hareket ederken, sağlam ve kaybetmemek adına adımlar atacağız. 2023 yılında yaşayacağımız tutulmalar zaten zorlu geliyorlar, paramızın kıymetini bilmeliyiz.

Merkür Boğa’da Retro hareketine başladığında iyice yavaşlayacağız ve iletişim çok zor bir hal alacak.

Yanlış kişilere gönderilen e-maillere, mesajlara, yanlış kişileri aramalara ve iletişim problemlerine hazırlıklı olun.

Elektrik kesintileri ve elektrik ile çalışan her türlü eşyada sorunlar yaşanabilir. Bilgisayar yedeklemelerinizi muhakkak yapmanızı öneririm.

Elektronik eşya alım ve satımı için uygun zamanlar değildir. Yeni aletler almak yerine elinizdekini değerlendirmek ve tamirlerini yaptırmak daha iyi olacaktır.

Uçaklarda arızalar, bozulmalar, gecikmeler olabilir.

Sosyal medya hesaplarınızın, bilgisayarlarınızın ve banka şifrelerinizin güvenli olduğundan emin olmalısınız.

Eski aşklardan geri dönüşler olabilirken, sizin de onları hatırlamanız, geri dönme isteğiniz söz konusu olabilir. “Ex’ten next olmaz” ya da “retroda gelen retroda gider” sözlerini hatırlatmak isterim.

Anlaşma, sözleşme ve ticaret alanında atılacak imzaları mümkünse Retro başlamadan sonuçlandırmış olun.

Yeni araç alım satımı konusunda da hassas olmalısınız, hatta Retro hareket bittikten sonra almalısınız.

Estetik operasyonlar için uygun zaman değildir. Retro bitimini beklemenizde fayda var.

Bu dönemde yeni başlangıçlar yapmak yerine, varsa yarım kalan eğitimleri ve işleri tamamlamak güzel bir adım olacaktır. Yeni başlangıçlar için Retro transitini değerlendirip daha uzun ve kalıcı kararlar alabilirisiniz ki bu adımları yine 16 Mayıs sonrasında hayata geçirecek gibi planlayın.

Meşhur Boğa inadına ve sabitliğine yakalanmamaya dikkat edin bu süreçte zira gerçek Boğa sabrını tam da göstereceğimiz zamanlar aslında.

Toprakla uğraşın, Boğa burcu toprak grubu üyelerinden olduğu için toprağa ve doğaya destek verin.

Sevgilerimle

Astrolog Saadet Gülbakan

Kaynak: @astrologsaadetgulbakan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir