Fatih Portakal’ın ‘seccade’ operasyonu patladı: Gerçek ortaya çıktı

Yedili Masa’da zoraki Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilen gaflarıyla ünlü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son skandalı namaz kılınan seccadeye ayakkabılarıyla basması oldu.

Tepkilerin çığ gibi büyümesine üzerine muhalif medya yandaş gazeteciler Kılıçdaroğlu’nu temize çıkarma çabası içerisine girdi.

Seccadenin kutsal olup olmadığına kadar varan fetvalar veren yandaş gazeteciler adeta birbiriyle yarıştı. Bunlardan birisi de CHP yandaşı sunucu Fatih Portakal oldu.

Portakal’ın algı çabası

Kılıçdaroğlu’nu aklama çabasına girişen Portakal, sosyal medya hesabından kırpılmış bir fotoğraf ile algı operasyonuna kalkıştı. Twitter hesabından kesilmiş bir fotoğraf paylaşan Portakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da 2018 yılında Bişkek’teki bir cami açılışında seccadelere ayakkabılarıyla bastığını ileri sürdü. Kırpılan fotoğrafı paylaşan Portakal,

“Erdoğan ve yanındakiler halıya yani büyük seccadeye ayakkabı ile basıyor. Ne diyeyim ki? Siz karar verin.”

ifadelerini kullandı.

Halıyı ‘seccade’ diye lanse etti

Ancak sonradan Portakal’ın fotoğraf üzerinden manipülasyon yaptığı ortaya çıktı. Portakal’ın camide diye paylaştığı fotoğrafın 2 Eylül 2018’de Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’teki Cumhuriyet Merkez İmam Serahsi Camii’nin açılış töreni esnasında çekildiği ve fotoğrafın orjinaline bakıldığında görüntülerin caminin dışında olduğu açıkça görüldü. Portakal’ın ‘seccade’ olarak lanse ettiği şeyin ise liderlerin üzerinde basın toplantısı gerçekleştirdiği halı olduğu ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir