Boşandığı eşini 14, kızını 28 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü: Suçluyum ama psikolojim bozulmuştu

Erzurum’da boşandığı Ayşe İşlek ile kızı Tuba Kızıl‘ı defalarca bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Erdal Kızıl, “Suçluyum ama psikolojim bozulmuştu” dedi.

26 Mart 2022 günü saat 17.00 sıralarında Palandöken ilçesi Yıldızkent semtinde meydana gelen olayda, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan Erdal Kızıl, emniyete gidip evde eski eşi Ayşe İşlek ile kızı Tuba Kızıl’ı öldürdüğünü söyledi.

Cesetleri kokmasın diye camları açık bırakmış

Bunun üzerine adrese giden ekipler, anne ve kızının cansız bedenleriyle karşılaştı. Ayşe İşlek’i 14, kızı Tuba Kızıl’ı da 28 yerinden bıçaklayarak öldüren Erdal Kızıl’ın cesetlerin kokmaması için üstlerine battaniye örterek, camları açık bıraktığı belirlendi.

Tutuklanan Erdal Kızıl hakkında, ‘altsoydan akrabayı kasten öldürmek’ ve ‘boşandığı eşi kasten öldürmek’ suçlamasıyla Erzurum 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Erdal Kızıl, daha önce mahkemedeki savunmasında eski eşi ve kızının kendisini tehdit ettiklerini ileri sürdü. Vardiya çıkışı servis ile boşandığı eşi ve kızının yaşadığı eve gittiğini anlatan Kızıl, şu ifadeleri kullandı:

Yaklaşık 2 hafta önce Kurban Bayramı için satın aldığım bıçağı vestiyerin üst tarafına koyduğumu hatırladım. Bıçağı alıp Ayşe ve Tuba’nın yanına gittim. Giderken bıçağı arkamda saklıyordum. İçeri girerken elimin arkamda olduğunu gören Tuba annesine bağırarak ‘Anne elinde bir şey var’ dedi.

Kaç kez hamle yaptığımı hatırlamıyorum”

Ben artık sinirlerime hakim olamadım cinnet geçirdim. Ayşe, Tuba’nın önünde duruyordu, o an kendime hakim olamayarak bıçağı ilk etapta Ayşe’ye doğru savurdum. Ayşe ilk hamleden sonra yere düştü. Tuba bunu görünce bana yalvarmaya başladı ‘baba yapma’ şeklinde sözler söyledi. Ben artık kontrolü kaybetmiştim. Ayşe’nin yere düşmesinden sonra Tuba’ya yöneldim. Tuba’ya kaç kez hamle yaptığımı hatırlamıyorum. Tuba da yere düştü. Tuba’ya defalarca bıçağı batırdıktan sonra tekrar eşime yöneldim.

Eşime de birkaç kez hamle yaptım. Bir süre sonra ikisi de kanlar içinde hareketsiz yerde yatıyordu. Olay bittikten sonra bıçakla birlikte mutfağa geçtim. Bıçağı ve elimi yıkadım. Bıçağı lavabodaki havluya sarıp bir poşete koyduktan sonra yanıma alarak dışarı çıktım. Ağabeyimin yanına gittim ve kardeşlerimi de çağırmasını söyledim. Onlara Ayşe ve Tuba’yı öldürdüğümü, cesetlerin evde olduğunu söyledim. Kardeşlerim ağlamaya başladı ve ‘yanlış yapmışsın keşke hiç geri dönmeseydin’ dediler. ‘Sen artık teslim ol’ diye bana söylediler. Bir taksi çağırdık ve hep birlikte emniyete gittik.

Psikolojim bozulmuştu

Erdal Kızıl’ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhuriyet savcısı, mütalaasını açıkladı. Savcı, Erdal Kızıl’ın boşandığı eşi ve altsoya karşı kasten öldürme suçlarını işlediğinin anlaşıldığını, ayrı ayrıl olmak üzere 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Erdal Kızıl ise savunmasında daha önceki ifadesini tekrar ettiğini belirterek, “Suçluyum ama psikolojim bozulmuştu. Pişmanım” dedi.

Duruşma ertelendi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir